Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi Tedavisi Nedir?

Mezoterapi tedavisi, vücudunuzdaki selülit , aşırı kilo, vücut şekillendirme ve yüz / boyun gençleştirme gibi problemli alanlarını düzeltmeyi amaçlayan cerrahi olmayan non invaziv bir estetik kozmetik çözümdür.Cilt altına çeşitli FDA onaylı ilaçlar, vitaminler ve mineraller içeren çok sayıda enjeksiyon yoluyla uygulanır .

- Cildin altındaki yağ ve doku tabakası olan mezoderm içine sokulur.
- Enjeksiyonun içerik karışımı, her bir benzersiz duruma ve tedavi edilecek spesifik bölgeye göre değişir.
- Mezoterapi ağrıyı azaltmaya ve hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesini yenilemeye yardımcı olabilir .

Bu bir Devrim!

Liposuction ile ilişkili ani kilo kaybı sonuçları mezoterapi tedavilerinin sonuçlarıyla karşılaştırılamaz. Liposuction yağ azaltımı için mevcut en etkili ve en hızlı yöntemdir; ancak mezoterapi daha ucuz ve daha az invazivdir.

Mezoterapi ve Liposuction

- Mezoterapi, enjeksiyondan önce bölgeye uygulanan anestezik kremlerin kullanımı nedeniyle nispeten ağrısız bir prosedürdür, liposuction ise ameliyattan sonra ve takip eden iyileşme haftalarında sıklıkla ağrıya neden olur.

- Mezoterapi neredeyse hiç yara izi bırakmaz, ancak bölgede birkaç gün boyunca şişlik ve hafif morarma görülebilir; Liposuction, orta ila şiddetli arasında skarlaşmaya neden olabilir.

- Mezoterapi ile sedasyon (Anestezi)  gerekli değildir ve hasta tedaviden birkaç dakika sonra ofis dışına çıkabilir.

Türkiye'de yeni olmasına rağmen, mezoterapi Fransa'da son 30 ila 40 yıldır yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok doktor, estetik cerrahinin daha iyi bir seçenek olduğuna kesin olarak inandığı için, ABD'deki incelemeler tartışmalı olsa da olağanüstü.

Aşağıdaki taslak, her mezoterapi tedavisinin neyi gerektirdiğine dair standart bir tahmindir
(enjeksiyon sayısı ve ilaç miktarı hastadan hastaya değişir) :

Yağ Azaltma / Kilo Kaybı: Genellikle 2 ila 4 hafta aralıklarla 2 ila 4 tedavi (enjeksiyon) gerekir. Sorunlu bölgeye bağlı olarak, prosedürlerin sayısı artabilir. Kilo kaybı için mezoterapi tedavileri köklü değişiklikler üretmediğinden, genellikle vücut şekillendirmede olduğu gibi belirli alanlarda biraz yağ azaltması gereken hastalar için önerilir.

Selülit Azaltma: 3 ila 4 hafta aralıklarla yaklaşık 3 ila 4 tedavi gereklidir. Selülit tedavisi mezoterapi seçeneklerinden en az etkili olsa da, hafif derecede selülitle başa çıkmada başarılıdır.

Düşük Blefaroplasti: 6 haftalık aralıklarla 1 veya 2 tedavi önerilir (bazen ikinci tedaviye gerek yoktur). Alt Göz Belpharoplasti için hasta işlemden önce kortizon almalıdır ve şişlik muhtemelen 6 haftaya kadar sürebilir.

Yüz Gençleştirme: 2 ila 3 hafta aralıklarla 4 tedavi gereklidir. Memnun hastalar yüz görünümlerinde önemli bir iyileşme fark ettikleri için en popüler mezoterapi tedavilerinden biridir.

Mezoterapi İlaçlarında En etkili Ürün Korede Üretilen Dermaheal Hsr'dir


Copyright © 2021    Ankara Eryaman Çankaya Balgat Sincan Juvederm Dolgu Botox Medikal Estetik Ürünler