Bilgilendirme

Ankara Eryaman Çankaya Balgat Sincan Juvederm Dolgu Botox Medikal Estetik Ürünler

Botoks ve Dermal Dolgu Maddeleri Arasındaki Fark Nedir?

Ankara'da Yenimahalle,Çankaya,Altındağ,Keçiören,Oran,Eryaman,Batıkent,Yıldız,Çukurambar,Bahçelievler,Mamak,Saimekadın,Emek,Etimesgut,Konutkent,Mesa,İncek,Aydınlık,Balgat,Ballıca,Çayyolu,Gölbaşı,İçaydınlık,Cebeci,Anıttepe,Ayrancı,KüçükEsat,Kavaklıdere,Sincan,Ulus,Varlık mahallesi,Gazi Mahallesi,Etlik,Dikimevi,Elvankent,Emlakbank Bölgelerine ürün teslimatı yapmaktayız.

ANKARA DOLGU BOTOKS EKİBİ...

Botoks ve dermal dolgu maddeleri arasındaki fark nedir?

Botox ve dermal dolgu maddeleri, genellikle bir doktor ofisinde enjeksiyonlarla verilen kozmetik tedavilerdir. Minimal invazivdirler, yani ameliyat içermezler. Ancak benzerlikleri burada sona eriyor.

Botoks, kasları donduran saflaştırılmış bakteriler içerir. Bunu yaparken, Botox yüz ifadelerinin neden olduğu çizgi ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Dermal dolgu maddeleri, yaşlanma nedeniyle inceltilmiş bölgelere dolgunluk katan bileşenler içerir. Bu incelme yanaklarda, dudaklarda ve ağız çevresinde yaygındır.

İnsanlar tedavilerin maliyetlerinin ve risklerinin farkında olmalı ve yapabilecekleri konusunda gerçekçi beklentilere sahip olmalıdır.

Botoks Nedir?

Botoks enjeksiyonu Botox ve dolgu maddeleriPinterest'te paylaş

Botox, göz çevresindeki karga ayakları ve alındaki yatay çizgiler gibi dinamik kırışıklıkların düzeltilmesine yardımcı olabilir.

Botoks, bakterilerden elde edilen saflaştırılmış bir botulinum toksini formudur. Daha büyük miktarlarda ölümcül olmasına rağmen, kırışıklıkları düzeltmek için verilen küçük, düzenlenmiş Botox miktarı onlarca yıldır güvenle kullanılmaktadır.

Botox, enjekte edildiği kaslardaki sinir sinyallerini bloke ederek çalışır. Bu sinir sinyalleri kesintiye uğradığında, etkilenen kas geçici olarak felç olur veya donar. Seçilen bu kasların yüzdeki hareketi olmadan, bazı kırışıklıklar yumuşatılabilir, azaltılabilir veya hatta çıkarılabilir.

Botoks ve botulinum toksini ile yapılan diğer tedavilere bazen nöromodülatörler veya nörotoksinler denir.

Botulinum toksini ile yapılan tedaviler Botox Cosmetic, Dysport ve Xeomin markaları altında satılmaktadır.

Botox neyi düzeltebilir?

Botox sadece kas hareketinden kaynaklanan kırışıklıklar üzerinde çalışır. Bunlar dinamik kırışıklıklar olarak bilinir ve genellikle “ifade çizgileri” olarak adlandırılır.

Botox'un tedavi edebileceği en yaygın dinamik kırışıklıklar, kaşlar arasındaki “11”, alındaki yatay çizgiler ve göz çevresindeki karga ayakları gibi üst yüzdeki çizgilerdir. Bu çizgilere gülümseyen, çatık, şaşılık ve diğer yüz ifadeleri neden olur.

Botox, sarkma veya yüzdeki dolgunluk kaybından kaynaklanan ince çizgiler ve kırışıklıklar üzerinde çalışmaz. Bunlar statik kırışıklıklar olarak bilinir. Statik kırışıklıklar yanaklarda, boyun ve çene bölgelerinde çizgiler içerir.

Botox kalıcı bir tedavi değildir. Devam eden kırışıklık azaltıcı etkiler için tekrarlanan tedaviler gereklidir. Çoğu insan Botox'un kas rahatlatıcı etkisinin 3 ila 4 ay sürdüğünü bulur.

Botoks Yan Etkileri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Botoksun güvenli olduğunu düşünüyor ve 2015 yılında 6,7 ​​milyon prosedür gerçekleştirildi. Botox zaman içinde yıprandığından, çoğu yan etki sadece geçicidir.

Dermal fillers for the lipsPinterest'te paylaş

Dermal dolgu maddeleri inceltici dudakların dolmasına yardımcı olabilir.

Bazen yumuşak doku dolguları olarak adlandırılan dermal dolgu maddeleri, hacim ve dolgunluk eklemek için cildin yüzeyinin altına enjekte edilecek şekilde tasarlanmış maddelerdir.

Dermal dolgu maddelerinde kullanılan maddeler şunları içerir:

 • Kemiklerde bulunan mineral benzeri bir bileşik olan kalsiyum hidroksilapatit.
 • Vücuttaki bazı sıvılarda ve dokularda cilde dolgunluk katan hyaluronik asit.
 • Polialkilimid, vücutla uyumlu şeffaf bir jel.
 • Cildi daha fazla kolajen yapması için uyaran polilaktik asit .
 • Yarı kalıcı bir dolgu maddesi olan polimetil-metakrilat mikroküreler (PMMA)

Bunların her biri, farklı yaşlanma belirtilerini veya diğer kozmetik sorunları tedavi etmek için tasarlanmıştır.

Çalışmaları için geçen süre ve ne kadar sürdüğü de değişiyor. Bazı dolgu maddeleri 6 ay, diğerleri 2 yıl veya daha uzun süre dayanır.

İnsanlar, hangi dolgu maddesinin kendileri için en iyi seçim olacağını belirlemek için bireysel ihtiyaç ve beklentilerini doktorlarıyla tartışmalıdır.

Dermal dolgu maddeleri ne düzeltebilir?

Farklı yaşlanma belirtilerini tedavi etmek için farklı tipte dermal dolgu maddeleri tasarlanmıştır. Seçilen dolgu maddesine bağlı olarak:

 • dudaklarını inceltmek
 • yüzdeki sığ alanları geliştirin veya doldurun
 • Alt göz kapağının neden olduğu göz altındaki gölgeyi veya kırışıklığı azaltın veya çıkarın
 • girintili yara izlerinin görünümünü doldurun veya yumuşatın
 • özellikle alt yüzdeki statik kırışıklıkları doldurun veya yumuşatın

Statik kırışıklıklar arasında ağız çevresindeki ve yanaklardaki olanlar bulunur. Bu kırışıklıklar genellikle ciltte kollajen ve elastikiyet kaybının bir sonucudur.

Dermal dolgu riskleri ve düşünceleri

Dermal dolguların güvenli olduğu düşünülür, ancak yan etkiler ortaya çıkabilir. En yaygın sorunlar şunları içerir:

 • deri döküntüsü, kaşıntı veya sivilce benzeri döküntüler
 • kızarıklık, morarma, kanama veya şişme
 • asimetri, topaklar veya kırışıklıkların aşırı düzeltilmesi gibi istenmeyen görünüm
 • yara, enfeksiyon veya skarlaşmaya neden olan cilt hasarı
 • dolgu maddesini cildin altında hissetme yeteneği
 • körlük veya diğer görme problemleri
 • bölgeye kan akışı kaybı nedeniyle cilt hücrelerinin ölümü
 • Radiesse gibi kalsiyum hidroksilapatit: 
 • Juvederm, Restylane veya Belotero gibi hyaluronik asit:
 • Sculptra gibi polilaktik asit: 
 • Bellafill gibi polimetil-metakrilat mikroküreler: 

Ne kadar dolgu maddesi kullanıldığına bağlı olarak bu maliyetler az çok olabilir. Dolu bir şırıngadan daha az şırınga kullanmak, bir dolu şırınga kullanmaktan daha ucuz veya birden fazla olabilir.

 

Özet olarak, Botox ve dolgu maddeleri arasındaki farklar şunlardır:

 • Botox : Yüz ifadelerinin neden olduğu kırışıklıkları ve kırışıklıkları durdurmak için kasları dondurur. Bunlar genellikle alın ve göz çevresi gibi üst yüzde bulunur.
 • Dermal dolgu maddeleri : Hacim ve pürüzsüzlüğü kaybeden alanları doldurmak veya dolgunlaştırmak için hyaluronik asit ve benzeri maddeler kullanırlar. Bu, ağız çevresindeki kırışıklıkları, ince dudakları ve dolgunluğu kaybeden yanakları içerir. Ayrıca alın kırışıklıkları, yara izleri ve daha pürüzsüz bir görünüm için ekstra hacme ihtiyaç duyan diğer alanlarda da kullanılabilirler.
 • Botoks sonuçları 3-4 ay sürer. Dermal dolgu sonuçları, hangi dolgu maddesinin kullanıldığına bağlı olarak değişir.

Botoks ve dolgu maddeleri farklı kullanımlar için tasarlanmış farklı maddeler olduğundan, bazen tek bir tedavide birleştirilebilirler. Örneğin, bir kişi gözler arasındaki çizgileri düzeltmek için Botox'u ve ağız çevresindeki gülümseme çizgilerini düzeltmek için bir dolgu maddesi kullanabilir.

Ankarada Güvenilir Dolgu Botoks Ürünleri İçin Lütfen Telefonla Ulaşınız

Rejuvenation botox fillersPinterest'te paylaHer yıl milyonlarca Botox ve dolgu prosedürü gerçekleştirilmektedir ve iyi bir güvenlik kaydına sahiptirler.

 Deneyimli kurul sertifikalı dermatologlar tarafından gerçekleştirildiğinde Botox ve dolgu prosedürlerinin çok güvenli olduğunu bulmuştur. Yan etkiler, alıcıların yüzde 1'inden azında meydana geldi ve bunların çoğu küçüktü.

Botoks ve dolgu maddeleri minimal invaziv olsa da, hala bazı riskler taşırlar. Birey bu tedavilere başlamadan önce olası tüm risklerin ve faydaların farkında olmalıdır.

Botoks ve dolgu maddeleri hamile veya emziren kadınlar için önerilmez. Belirli sağlık koşullarına sahip olan veya herhangi bir ilaç alan kişiler, Botox veya dolgu maddelerinin kendileri için güvenli olup olmadığını tartışmalıdır.

İnsanlar ayrıca Botox ve dolgu maddelerinin görünümleri için gerçekçi olarak neler yapabileceğini de tartışmalıdır. Daha genç bir görünümü geliştirebilmelerine rağmen, sonuçlar tipik olarak yüz germe gibi cerrahi bir prosedür kadar güçlü değildir .

Kurulu sertifikalı dermatolog, plastik cerrah veya kozmetik cerrah gibi nitelikli bir tıbbi sağlayıcı kullanmak, prosedürün güvenli ve düzgün bir şekilde yapılmasına yardımcı olur. İnsanlar karar vermeden önce sağlayıcının dermal dolgu maddeleri ve Botoks deneyimlerini ve eğitimini tartışmalıdır.

 

Akıllı Dolgu Ankara Akıllı Dolgu Estetik Ankara Akıllı Dolgu Fiyatları Ankara Ameliyatsız Yüz Germe Ankara Ankara Akıllı Dolgu Ankara Akıllı Dolgu Fiyatları Ankara Ameliyatsız Yüz Germe Ankara Aptos Ankara Burun Dolgusu Ankara Buz Lazer Ankara Buz Lazer Epilasyon Ankara Cilt Gençleştirme Ankara D-finitive Evo Ankara Dermatolog Ankara Dermatolog Prof Ankara Dermatolog Tavsiye Ankara Dermatoloji Ankara Dolgu Ankara Dudak Dolgusu Ankara Dudak Dolgusu Fiyat Ankara El Dolgusu Ankara Ellanse Dolgu Ankara En İyi Dermatolog Ankara Evo Zayıflama Robotu Ankara Fransız Askısı Ankara Gençleşme Ankara Gençlik aşısı Ankara Gençlik aşısı Fiyat Ankara Gençlik aşısı Fiyatları Ankara Gençlik aşısı Merkez Ankara Gözaltı Işık Dolgusu Ankara Juvederm Ankara Lazer Epilasyon Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları Ankara Led Işık Tedavisi Ankara Medikal Ozon Ankara Metabolic Balance Ankara Metabolik Balans Ankara Mezoterapi Ankara Mineral aşı Ankara Ozon Tedavisi Ankara Ozon Tedavisi Merkezleri Ankara Ozon Tedavisi Yapan Yerler Ankara Radiesse Ankara Saten Yüz Germe Ankara Sedef Tedavisi Ankara Teosyal Ankara Uzman Dermatolog Ankara Vücut Epilasyon Ankara Yanak Dolgusu Ankara Yara Bakımı Ankara Yara Tedavisi Ankara Yüz Germe Ankara Zayıflama Ankara Zayıflama Robotu Aptos Ankara Burun Dolgusu Ankara Buz Lazer Ankara Buz Lazer Epilasyon Ankara Cilt Gençleştirme Ankara D-finitive Evo Ankara Dermatolog Ankara Dermatolog Tavsiye Ankara Dermatoloji Ankara Dolgu Ankara Dudak Dolgusu Ankara Dudak Dolgusu Ankara Fiyat Dudak Dolgusu Fiyatları Ankara El Dolgusu Ankara Ellanse Dolgu Ankara En İyi Dermatolog Ankara Epilasyon Seans Ankara Evo Zayıflama Robotu Ankara Fransız Askısı Ankara Gençlik Aşısı Ankara Gençlik Aşısı Fiyat Ankara Gençlik Aşısı Fiyatları Ankara Gözaltı Işık Dolgusu Ankara Juvederm Ankara Kaş Arası Dolgu Ankara Komple Epilasyon Fiyatları Ankara Lazer Epilasyon Lazer Epilasyon Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları Ankara Led Işık Tedavisi Ankara Medikal Ozon Ankara Metabolic Balance Ankara Metabolic Balance Diyeti Ankara Metabolik Balans Metabolik Balans Ankara Metabolik Balans Ankara Temsilcileri Metabolik Balans Diyeti Ankara Mezoterapi Ankara Mineral aşı Ankara Ozon Tedavisi Ankara Ozon Tedavisi Ankara Fiyatları Ozon Tedavisi Fiyatları Ankara Radiesse Ankara Saten Yüz Germe Ankara Sedef Tedavisi Ankara Teosyal Ankara Tüm Vücut Lazer Epilasyon Ankara Uzman Dermatolog Ankara Vücut Epilasyon Ankara Yanak Dolgusu Ankara Yara Bakımı Ankara Yara Tedavisi Ankara Yüz Germe Ankara Zayıflama Ankara Zayıflama Robotu AnkaraAkıllı Dolgu Ankara Akıllı Dolgu Estetik Ankara Akıllı Dolgu Fiyatları Ankara Ameliyatsız Yüz Germe Ankara Ankara Akıllı Dolgu Ankara Akıllı Dolgu Fiyatları Ankara Ameliyatsız Yüz Germe Ankara Aptos Ankara Burun Dolgusu Ankara Buz Lazer Ankara Buz Lazer Epilasyon Ankara Cilt Gençleştirme Ankara D-finitive Evo Ankara Dermatolog Ankara Dermatolog Prof Ankara Dermatolog Tavsiye Ankara Dermatoloji Ankara Dolgu Ankara Dudak Dolgusu Ankara Dudak Dolgusu Fiyat Ankara El Dolgusu Ankara Ellanse Dolgu Ankara En İyi Dermatolog Ankara Evo Zayıflama Robotu Ankara Fransız Askısı Ankara Gençleşme Ankara Gençlik aşısı Ankara Gençlik aşısı Fiyat Ankara Gençlik aşısı Fiyatları Ankara Gençlik aşısı Merkez Ankara Gözaltı Işık Dolgusu Ankara Juvederm Ankara Lazer Epilasyon Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları Ankara Led Işık Tedavisi Ankara Medikal Ozon Ankara Metabolic Balance Ankara Metabolik Balans Ankara Mezoterapi Ankara Mineral aşı Ankara Ozon Tedavisi Ankara Ozon Tedavisi Merkezleri Ankara Ozon Tedavisi Yapan Yerler Ankara Radiesse Ankara Saten Yüz Germe Ankara Sedef Tedavisi Ankara Teosyal Ankara Uzman Dermatolog Ankara Vücut Epilasyon Ankara Yanak Dolgusu Ankara Yara Bakımı Ankara Yara Tedavisi Ankara Yüz Germe Ankara Zayıflama Ankara Zayıflama Robotu Aptos Ankara Burun Dolgusu Ankara Buz Lazer Ankara Buz Lazer Epilasyon Ankara Cilt Gençleştirme Ankara D-finitive Evo Ankara Dermatolog Ankara Dermatolog Tavsiye Ankara Dermatoloji Ankara Dolgu Ankara Dudak Dolgusu Ankara Dudak Dolgusu Ankara Fiyat Dudak Dolgusu Fiyatları Ankara El Dolgusu Ankara Ellanse Dolgu Ankara En İyi Dermatolog Ankara Epilasyon Seans Ankara Evo Zayıflama Robotu Ankara Fransız Askısı Ankara Gençlik Aşısı Ankara Gençlik Aşısı Fiyat Ankara Gençlik Aşısı Fiyatları Ankara Gözaltı Işık Dolgusu Ankara Juvederm Ankara Kaş Arası Dolgu Ankara Komple Epilasyon Fiyatları Ankara Lazer Epilasyon Lazer Epilasyon Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları Ankara Led Işık Tedavisi Ankara Medikal Ozon Ankara Metabolic Balance Ankara Metabolic Balance Diyeti Ankara Metabolik Balans Metabolik Balans Ankara Metabolik Balans Ankara Temsilcileri Metabolik Balans Diyeti Ankara Mezoterapi Ankara Mineral aşı Ankara Ozon Tedavisi Ankara Ozon Tedavisi Ankara Fiyatları Ozon Tedavisi Fiyatları Ankara Radiesse Ankara Saten Yüz Germe Ankara Sedef Tedavisi Ankara Teosyal Ankara Tüm Vücut Lazer Epilasyon Ankara Uzman Dermatolog Ankara Vücut Epilasyon Ankara Yanak Dolgusu Ankara Yara Bakımı Ankara Yara Tedavisi Ankara Yüz Germe Ankara Zayıflama Ankara Zayıflama Robotu Ankara

Ankara botoks tavsiye
ankara'da en iyi botoks yapan doktor
Ankara botoks Kadınlar Kulübü
Ankara Botoks Fiyatları 2020
Dolgu Botoks Kampanyaları
Devlet Hastanesi botox fiyatları 2019
Ankara botoks en iyi doktor
Botox fiyat listesi 2020

 

Dudak Dolgusu Nedir?


Hyaluronik Asit Dolgu Maddelerinin Kullanım Alanları Hyaluronik Asit Dolgunun Faydaları İşlem Sırasında Neler Beklenmeli?
Yan Etkiler ve Riskler 
Dudak Büyütme Maliyetleri Dudak Dolgusu Sizin İçin Doğru mu?
 Doğru Doktoru Bulmak
Dudak dolgunlaştırma, size daha dolgun, dolgun dudaklar verebilen kozmetik bir işlemdir.

Bu günlerde, enjekte edilebilir bir dermal dolgu maddesi, dudak büyütmenin en yaygın kullanılan yöntemidir.

Dudaklarınıza ve ağzınızın çevresine enjekte edilebilecek birçok dermal dolgu türü vardır. Ancak günümüzde en yaygın dolgu maddeleri, hyaluronik aside benzer maddeler içeren ürünlerdir. Hyaluronik asit vücutta bulunan doğal bir maddedir. Dudaklarınızın hacminin artmasına yardımcı olur.

Bu tür dermal dolgu maddelerine bazen "hyaluronik asit dolgu maddeleri" adı verilir.

Bir zamanlar en yaygın dermal dolgu maddesi olan kolajen, günümüzde daha az kullanılmaktadır. Yeni seçenekler daha güvenlidir ve etkileri daha uzun sürer.

Yağ enjeksiyonları ve implantlar dudakları dolgunlaştırmak için kullanılan diğer yöntemlerdir. Ancak bugün pek kullanılmıyorlar çünkü sonuçlar değişkenlik gösteriyor ve daha büyük bir yan etki riski var.

Hyaluronik Asit Dolgu Maddelerinin Kullanım Alanları
Hyaluronik asit dolgu maddeleri şunları ekleyerek dudaklarınızın görünümünü iyileştirebilir:

Etkiler tipik olarak yaklaşık 1 yıl sürer. Bundan sonra dudaklarınızın hacmini korumak için daha fazla enjeksiyona ihtiyaç vardır.

Piyasada birkaç hyaluronik asit dolgusu bulunmaktadır. Bunlar arasında şu ürünler yer almaktadır:

Restylane, Restylane-L, Restylane İpek
Juvederm Ultra, Juvederm Ultra Plus, Juvederm Volbella XC
Belotero 
Bu ürünlerin tamamı aynı şekilde enjekte edilir ve size benzer sonuçlar verir. Bazıları lokal bir anestezik olan lidokain içerir.

Hyaluronik Asit Dolgu Maddelerinin Faydaları,

Enjekte edildikten sonra dolgudaki jel dudak dokularını destekler ve şekillendirir.

Hyaluronik asit dolguları kullanmanın faydaları şunları içerir:

Dudak hacmini kontrol edin. Enjekte edilen madde miktarı kontrol edilebilir, böylece doktor ne kadar dudak hacmi oluşturulacağı konusunda daha iyi kontrole sahip olur.

Kademeli tedavi hızı. Enjeksiyonlar, istenilen sonuçlar elde edilinceye kadar farklı randevularda kademeli olarak verilebilir.

Darbeler kolayca çözülür. Dudakların hareketinden kaynaklanan yumrular ve yumrular kolaylıkla çözülebilir.

Daha az morarma. Diğer dermal dolgu maddelerine göre daha az morarma ve şişlik olabilir.

Makul ölçüde kalıcı sonuçlar. Sonuçlar oldukça uzun ömürlüdür, ancak kalıcı değildir.

Alerjik reaksiyon olası değildir. Hyaluronik asit dolgu maddeleri vücutta bulunanlara benzer maddelerden yapıldığından, alerjik reaksiyona neden olma olasılığı düşüktür. Ancak lidokaine alerjiniz varsa, tedavi edilmeden önce doktorunuza söyleyin.

Copyright © 2021    Ankara Eryaman Çankaya Balgat Sincan Juvederm Dolgu Botox Medikal Estetik Ürünler